News And Events

news photo

مردم خریداران سهام سرخابی ها خواهند بود

سیزدهمین جلسه کارشناسی و تصمیم‌گیری واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صبح دیروز (یکشنبه) در وزارت ورزش و با حضور مسعود سلطانی‌فر، مدیران عامل دو باشگاه و مدیران سازمان بورس و خصوصی‌سازی در محل وزارت برگزار شد. سلطانی‌فر در این جلسه بیان داشت: «جدی‌ترین فرد در موضوع واگذاری سرخابی‌ها من هستم و حاضرم هر هفته به این دو باشگاه بروم تا بحث واگذاری را دنبال کنم. هم دولت و هم مجلس همراهی لازم و قانونی را برای واگذاری دو باشگاه دارند و می‌توانیم استقلال و پرسپولیس را تا پایان سال واگذار کنیم.»
در این جلسه علی بیگ‌زاده، نماینده سازمان بورس، شفافیت را شاه‌کلید موضوع واگذاری دو باشگاه دانست و گفت: «این دو باشگاه و در واقع شرکت بیشتر از آنکه تجاری و چشم‌انداز سودآوری داشته باشند، فرهنگی و اجتماعی بوده‌اند. برند دو باشگاه، دارایی مهم آنهاست و دارایی بزرگ دیگر این دو باشگاه حق پخش تلویزیونی است و از آنجایی که مردم خریداران سهام دو باشگاه خواهند بود باید وضعیت حق پخش آنها کاملاً شفاف و روشن شود.»
در پایان این جلسه امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال با اشاره به این موضوع که قرار شده جلسات از این به بعد بسیار جدی‌تر و تخصصی‌تر دنبال شود، افزود: «امیدواریم این روند خصوصی‌سازی که قطعاً هم به سود دو باشگاه و هم به سود جامعه ورزش است هرچه سریع‌تر به سرانجام برسد. موانع قانونی هم که در این مسیر وجود دارد، خیلی دست و پا گیر نیست و امیدواریم با برگزاری مجمع سالانه باشگاه استقلال که در پایان آبان ماه برگزار خواهد شد تمام این موانع مرتفع شود. »
محمد حسن انصاری فرد، مدیرعامل پرسپولیس نیز بیان داشت: «یکی از مهم ترین موارد برای واگذاری این است که تراز مالی دو باشگاه مثبت باشد. مهم ترین کاری که آقای وزیر هم دستور آن را به بخش حقوقی وزارت ورزش داد این بود که سند ورزشگاه درفشی فر برای پرسپولیس و ورزشگاه مرغوب کار برای استقلال زده شود. وقتی دارایی‌ها افزایش پیدا کند، طبیعی است که تراز بالا می‌رود. از طرفی یکسری وظایف مهم از جمله تنظیم ترازنامه مالی هم به عهده ما است که باید هرچه سریع‌ترانجام شود.»

Publish date: Monday، 04 November 2019
برچسب: